Nacionalizmas yra patriotizmo išdavystė, priešais Paryžiuje susirinkusius Pasaulio lyderius savo kalboje pasakė Emanuelis Makronas. Šie jo žodžiai sukėlė audrą socialiniuose tinkluose, kuriuose Prancūzijos prezidentas buvo pagirtas lygiai tiek pat kiek ir išpeiktas.
Makrono galinga kalba buvo pasakyta sekmadienį Prancūzijos sostinėje vykusiose 100-osiose Pirmojo Pasaulinio Karo pabaigos metinėse, kuriose taip pat dalyvavo Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas ir kiti valstybių vadovai.
“Patriotizmas yra nacionalizmo priešingybė. Nacionalizmas yra patriotizmo išdavystė. Sakydami, kad mūsų interesai yra pirmoje vietoje, nesvarbu kaip bus kitiems, jūs ištrinate brangiausią dalyką kokį gali turėti tauta, dalyką, kuris verčia ją gyvuoti, kuris leidžia jai būti didžiai ir kuris yra pats svarbiausias – jos moralines vertybes”, teigė Prancūzijos lyderis.
Jų “brolystės” dienoms esant seniai praeityje, šis Makrono dūris galėjo būti nukreiptas į Trampą, kuris anksčiau išdidžiai paskelbė save nacionalistu, skleidžiančiu “Amerika pirma” agendą, bet ar šis išpuolis prieš nacionalizmo ir patriotizmo terminus neturi gilesnės prasmės?
Iškyla klausimas kodėl Makronas bando atskirti ir supriešinti šiuos du, atrodo kiekvienam savaime suprantama, išvien einančius žodžius? Kodėl šiame jo pasisakyme tiek daug dviprasmybių ir pačiai sau prieštaraujančios polemikos? Juk jis kalba apie “brangiausią tautai dalyką”, tuo pačiu teigdamas, kad tauta yra nereikšminga ir, kad nacionalizmas nėra pozityvus dalykas.
Žinant, kad 2018 metų gruodžio mėnesio 10 ir 11-ą dienomis, Maroke vyks Jungtinių Tautų Organizacijos atstovų susitikimas, kuriame bus pasirašomas “Saugios, Tvarkingos ir Reguliarios Migracijos Susitarimas” (kurį anglų kalba galite paskaityti čia), dar labiau palengvinantis migrantų patekimą į Europos valstybes, suteikiantis jiems dar daugiau garantijų ir teisių, norėtųsi jo paklausti, kokios yra tos svarbiausios tautos “moralinės vertybės”? Ar tautos ir jos rasės sunaikinimas prisileidžiant svetimtaučių, ekonominių migrantų iš afrikos, azijos ir vidurio rytų, padarys tą tautą didžia ir leis jai gyvuoti? Anaiptol.
Nacionalizmas reiškia meilę savai tautai, o tauta visada yra ir bus svarbiausia. Tai yra didesnė mūsų Šeima. Šalia to yra patriotizmas, reiškiantis meilę savo žemėi, tėvynei, kalbai ir papročiams. Be savos tautos ir jos iškėlimo į pirmą planą, patriotizmas netenka prasmės. Būtent tai ir bando įgyvendinti globalistinės jėgos, stovinčios už Prancūzijos prezidento.
Tokie jo žodžiai gali reikšti tik viena: jis bando Europiečius įtikinti, kad patriotais gali būti bet kas ir bet kur, kad tautoms nėra svarbu turėti savo Tėvynę, kad nėra svarbu kokios rasės ar tautybės atstovai gyvena per tūkstantmečius susiformavusiose Europos valstybėse – jie visi gali būti tų valstybių patriotais.
Ar mes, Lietuviai, pasiduosime ir paklusime tokiems globalistų marionečių akibrokštams, naikinantiems mūsų tautą, mūsų rasę ir net keičiantiems žodžių reikšmes?